Výherní automaty: Znáte jejich historii?

I hrací automaty mají svou historii, která se táhne poměrně dlouho. Pokud jste někdy byli v kasinu, zřejmě jste se asi nezamýšleli, odkud přístroje přišly, jak vznikly, kdo za nimi stojí a podobně. Hrací automaty se nachází nejen v klasických kasinech, ale i v mnoha hospodách a barech. V posledních letech se navíc rozmohla online kasina se stále se rozšiřující nabídkou.

Prvním výherním automatem byl bezpochyby Poker slot machine pocházející z osmdesátých let devatenáctého století. Jedná se tedy o předchůdce pětiválcových automatů, ovšem tehdy ještě nedisponoval výplatním systémem. O výhře rozhodoval pouze barman, přičemž výhra se nevyplácela v penězích, nýbrž v naturáliích (alkohol, cigarety).

Historie pokračuje…

Výherní automaty, jaké známe dnes, se rozšířily až na přelomu dvacátého století. Tehdy vznikl Liberty bell, za nímž stál německý imigrant Charles Fey, často označován za Otce slotů. Jednalo se o železnou krabici, uvnitř které se nacházely tři otáčející se válce. Výherní automat už dokázal vyplácet peníze.

Jak je to s moderním automaty?

Stále mechanický, nicméně elektřinou poháněný automat se zrodil v roce 1964. Dostal jméno Honey Money a pyšnil se dvěma novinkami. Umožňoval vhazovat různé mince, a tím pádem hráči mohli volit i vyšší sázky. Druhou inovací byl takzvaný hopper, prostřednictvím něhož dokázal automat vyplatit výhru, aniž by byla potřebná přítomnost obsluhy.

Postupně se začaly u automatů používat mikročipy a generátory náhodných čísel, a tím pádem nebylo možné automat jakkoliv obelstít. Vzápětí přišly video hrací automaty, pokročilé počítačové technologie a podobně.

Samostatnou kapitolou jsou online výherní automaty, které dávají i free spins, a tím lákají hráče, aby šli namísto do klasického kasina na internet. Poskytují totiž více bonusů.