Humer, Hummer

Toto off-roadové, tedy terénní auto vzniklo z původně pouze vojenského HMMWV neboli Humvee. Po válce v Perském zálivu, kterou sledovalo mnoho američanů, mimo jiné i Arnold Schwarzenegger. Ten se snažil firmu AM General přesvědčit k výrobě civilní verze.

Jeho první verze byly téměř naprosto totožné s vojenskou verzí, byli jim montovány pouze pohodlnější sedadla a neobsahovaly některé vojenské prvky jako vysílačku, vodě odolnou autobaterii apod. Toto vozidlo prošlo různými úpravami od eliminace verzí (wagon, hard top, sof top,…) až po vývoj nového auta HUMMER pod označením H2. Na tomto voze byl testován i vodíkový pohon. Po té se začala původní verze označovat H1 a verze s větším výkonem H1 Alpha. Dnes se můžeme setkat i s verzí H3, přičemž je zajímavé, že na rozdíl od jiných automobilek vývoj těchto vozů postupuje ke stále (rozměrově) menším verzím.

Tato verze se začala vyrábět v roce 1992. Roční produkce činila asi 1000 ks. V roce 2000 začala spolupráce výrobce AM General a největšího koncernu v automobilovém průmyslu General Motors a tak došlo k rozšíření označení vozů HUMMER na HUMMER H1 a vývoji dalších verzí.

Předností tohoto vozu jsou jeho v podstatě bezkonkurenční schopnosti v terénu.

Zdroj informací: wikipedia


Pro dlouhou chvíli

Hry GoodGame Empire 1001Hry Superhry Hry online Webgames Hry online hry Webhry Jojohry automaty automaty unibet casino© Copyright 2008-2019 Chybicka.cz - sizzling