ICQ dowload, ICQ download

ICQ je software pro instant messaging využívající protokolu OSCAR. ICQ bylo vyvinuto v roce 1996 firmou Mirabilis. Firmu založili čtyři Izraelci, Yairem Goldfingerem, Arikem Vardim, Sefim Vigiserem a Amnonem Amirem. Po zakoupení firmou AOL (America Online) je ICQ řízeno Ariel Yarnitsky a Avi Schechter. Nynější vlastníkem je firma AOL, která v roce 1998 koupila firmu Mirabilis za 407 milionů dolarů. V Česku zajišťuje podporu, oficiální překlad a prezentaci klienta ICQ firma a portál Atlas.cz.

Funkce programu ICQ zahrnují posílání textových zpráv, offline posílání zpráv, chatování ve více uživatelích, omezené odesílání SMS zpráv zdarma, posílání souborů, pohlednic a multiplayerové hry převážně v technologii Flash. Dalšími funkcemi jsou vyhledávání uživatelů podle přezdívky (nicku), jména a ICQ UIN a podpora protokolu POP3.

Uživatelé ICQ jsou identifikování číslem nazvaným UIN, toto číslo se uděluje v pořadí od nuly. V ICQ 6 se uživatelé mohou přihlásit zadáním e-mailové adresy, která je zadána při registraci ICQ. Noví uživatelé dnes obdrží UIN s číslem 400-000-000 a vyšším, nižší čísla (pěti a šesticiferná) jsou dražena na aukčních serverech, jako je eBay, uživateli, kteří se registrovali dříve.

UIN je zkratka z Universal Internet Number nebo z Unified Identification Number, které po registraci obdrží každý uživatel ICQ. Na rozdíl od jiných instant messengerů je v ICQ jediná stálá a neměnná informace je číslo UIN, vyhledávat uživatele lze přes e-mail, přezdívku, jméno, příjmení a UIN. Nick se dá změnit vždy, bez registrace.

Jako reakci na zvětšující se počet krádeží atraktivních nebo krátkých UIN hackery, ICQ začalo ukládat emailové adresy dříve spojené s UIN. UIN byly kradeny phishingem nebo metodou brute force, původní majitelé se ke svým UIN mohli dostat dokud hackeři nezměnili emailovou adresu přiřazenou k UIN.

Zdroj informací: wikipedia


Pro dlouhou chvíli

Hry GoodGame Empire 1001Hry Superhry Hry online Webgames Hry online hry Webhry Jojohry automaty automaty unibet casino© Copyright 2008-2019 Chybicka.cz - sizzling