Nisan, Nissan

Nissan je japonská automobilová značka, jejíž původní název zněl Datsun. V dnešní době patří mezi jednu z nejproduktivnějším a zároveň jednu z největších značek v Japonsku.

V roce 1911 byla založena firma Kwaischinsha Motocar Works v Tokyu, v r.1914 postavili první osobní automobil, ten nazývali „DAT“, podle iniciál z příjmení tří zakladatelů firmy – Den, Aoyama a Takeuchi. Roku 1918 přejmenovali firmu z Kwaischinsha Motocar Co.na DAT Motocar Co. Později se k tomuto novému názvu přidalo SUN, takže vznikl „DATSUN“. Datsun pro výrobu svých vozů založila novou firmu Nissan Motor Co, která posléze propůjčila svůj název automobilům NISSAN.

V čase 2.světové války byla výroba Nissanu pozastavena a obnovena hned po jejím skončení, což bylo poměrně brzo, již v listopadu 1945. Automobily Datsun slavily velký úspěch v Americe, ale horší to bylo v Evropě, tady se tyto sportovní typy vozů prodávaly o dost méně. Naštěstí se vedení této automobilky nevzdalo a jako jediní vložili do evropského programu největší finanční částku. Zlomovým rokem bylo postavení továrny v britském Sunderlandu – 1984.

Technika, to je vlastně chlouba Nissanu, stále se snaží technickou část auta zdokonalovat, v popředí jejich priorit stoji stále motor, převodovka a podvozek. Najde se již mnoho automobilek, které většinu svého času věnuji vzhledu vozidla. Neříkám, že nissan je nějaké nevzhledné auto, ba naopak, ale stále nezapomíná, že technicky dokonalé auto je to nejdůležitější.

Zdroj informací: wikipedia


Nissan se také plete s:

Nissa, Nysan, Nyssan, Nisasn,


Pro dlouhou chvíli

Hry GoodGame Empire 1001Hry Superhry Hry online Webgames Hry online hry Webhry Jojohry automaty automaty unibet casino© Copyright 2008-2019 Chybicka.cz - sizzling