Vodafon, Vodafone

Vodafone (zkratka angl. voice-data-phone) je největší mobilní operátor na světě. Působí v 28 zemích pěti kontinentů, a to nepočítáme 14 dalších partnerských sítí po celém světě. Na konci června 2005 měla skupina Vodafone už 165 milionů zákazníků, takže když si budete chtít popovídat, určitě se někdo najde!

Vodafone získal britskou mobilní licenci už v roce 1983. Velké věci se začaly dít v lednu 1985, kdy se v jeho síti uskutečnil první hovor. Nic víc tehdy telefony neuměly, ale i tak působily impozantním dojmem - už proto, že velikostí připomínaly spíš malé auto. Naštěstí pro nás i pro naše kapsy se Vodafone vždycky staral, aby se pokrok nezastavil.

Pořádný milník Vodafone zasadil v roce 1991, když propojil první mezinárodní hovor. A roaming byl na světě! (Pokud by vás to zajímalo, tak to volání bylo z Británie do Finska.) V roce 1994 pak Vodafone jako první v Británii spustil v digitální síti SMSky.

V roce 2002 se objevil další skvělý vynález: Vodafone live! A bylo to jako nástup barevné televize - za chvilku už si nikdo nedovedl představit, jak jsme bez ní mohli být.

Dnes tohle dobrodružství pokračuje sítěmi 3. generace. Nikdo přesně neví, kam nás tahle cesta zavede, ale jedno je jisté: Bude to stát za to!

Zdroj informací: Vodafone.cz


Pro dlouhou chvíli

Hry GoodGame Empire 1001Hry Superhry Hry online Webgames Hry online hry Webhry Jojohry automaty automaty unibet casino© Copyright 2008-2019 Chybicka.cz - sizzling