Půjčka ke konsolidaci dluhů: Jak funguje?

Máte-li více dluhů, můžete si splácení zjednodušit pomocí půjčky na konsolidaci dluhů. Zjistěte, co je to konsolidační půjčka, na jakém principu funguje a zda je pro vás vhodným řešením.

V případě, že se kvalifikujete k získání konsolidační půjčky, pak vám tento typ úvěru umožní sloučit vaše dluhy do nové půjčky s výhodnějšími podmínkami, než jste měli předtím. Nejenže můžete své dluhy zefektivnit do jedné měsíční splátky, ale možná se vám také podaří snížit měsíční splátku a ušetřit peníze na úrocích.

Třebaže má půjčka na konsolidaci dluhů své výhody, není vhodná pro každého. V následujícím článku uvádíme informace, které byste měli vědět, pokud uvažujete o konsolidaci dluhů z pomocí konsolidačního úvěru.

Co je to konsolidační půjčka?

Konsolidační půjčka je obecně osobní půjčka – ať už bankovní nebo nebankovní půjčka, kterou použijete na splacení stávajících dluhů. Tento typ splátkového úvěru může být buď nezajištěný (to znamená, že k zajištění úvěru nepotřebujete zástavu), nebo zajištěný (to znamená, že ručíte například zástavou nemovitosti nebo o ručení požádáte někoho z rodiny či přátel). Dále má konsolidační půjčka pevnou úrokovou sazbu a také pevnou dobu splácení, zpravidla v rozmezí 12 až 60 měsíců nebo déle.

Poznámka: Obecně platí, že zajištěné konsolidační půjčky stejně jaké další typy půjček, jako je půjčka bez registru nebo půjčka bez příjmů od nebankovních poskytovatelů, je snazší a rychlejší získat oproti úvěrům od komerčních bank.

Jak konsolidace dluhů funguje?                    

Když si vezmete půjčku na konsolidaci dluhů, často obdržíte finanční prostředky přímo od věřitele a tyto peníze pak použijete na splacení svých starých dluhů. Někteří poskytovatelé, jako například Zoxo, mohou dokonce přímo vyplatit věřitele. Poté budete pravidelně měsíčně splácet půjčku na konsolidaci dluhů, dokud nebude splacena.

Konsolidací dluhu snížíte počet splátek, které každý měsíc platíte. To vám může usnadnit žonglování s účty. Navíc půjčky na konsolidaci dluhů mají obvykle pevnou úrokovou sazbu, což znamená, že vaše splácení bude předvídatelné.

Kroky, které je třeba učinit před konsolidací

Než se zavážete ke konsolidační půjčce, zvažte provedení následujících kroků: