Unibet už je v ČR minulostí

Sázková kancelář Unibet byla kdysi synonymem pro online poker a kurzové sázení. Věci se ale už dávno změnily, a přestože na webu svítí upozornění, že probíhá žádost o licenci v ČR, všechno je trochu jinak. Unibet u nás už před více než rokem definitivně skončil.

Od 1. ledna 2017 u nás začal platit nový zákon o hazardu, podle nějž musí být blokovány všechny sázkové kanceláře bez potřebné licence. A jelikož zisk této licence není zrovna snadnou záležitostí, spousta hazardních společností se rozhodla raději ukončit působení na území ČR. Unibet je jednou z nich.

Vzdali to hned po měsíci

Unibet, který byl v ČR poměrně populární, si žádost o licenci samozřejmě hned podal, a to mezi prvními ještě na konci roku 2016. Nicméně už v únoru 2017 oznámil, že ji stáhl. Regulační pravidla jsou podle společnosti příliš omezující a přísná, a tak se raději rozhodla o licenci nežádat.

Na webových stránkách Unibetu dnes najdete oznámení, že „kvůli právě probíhající žádosti o licenci v České republice jsou registrace nových hráčů zastaveny“. Na českém webu Unibetu ostatně ani nenajdete tlačítko k registraci, které v jiných jazykových lokalizacích láká všechny nové hráče. Vzhledem k výše uvedenému se ho už asi ani nikdy nedočkáme.

Základní opatření jsou přitom nachystaná

Přitom se zdá, že byl Unibet na nové principy podmíněné nařízením docela připraven. Například má dobře zpracované ověření osobních údajů. Při registraci musíte nahrát naskenované osobní doklady, a pokud se vám to nepodaří, můžete kontaktovat českou podporu na e-mailu či prostřednictvím live chatu. Na webu mají dokonce dodnes vypsané hodiny, kdy je na live chatu přístupný český zástupce Unibetu. Vypadá to, jako by Unibet prostě uťal svoje snahy o získání licence v půli cesty a od té doby je na jeho webu mrtvo. Škoda pro české hráče. Ti měli Unibet rádi, chválili si právě i velmi ochotný a rychlý support.